Македонија

“Скопско”: Да го направиме понеделникот петок…

СКОПСКО, секогаш автентичен и свој, со најновата ТВ реклама уште еднаш го отсликува нашето секојдневие, гледајќи низ позитивна призма полна оптимизам за убавите нешта околу нас. Приказната во ТВ рекламата ни ја раскажува еден од најпознатите македонски актери, Никола Ристановски. Енергичен и позитивен, Ристановски движејќи се низ

повеќе

На промоцијата на најпосакуваниот календар за 2015

Пелистерка со донација од 1 милион денари за клиниките во Скопје, Тетово и Битола  Македонската компанија за вода и безалкохолни пијалоци, Пелистерка, денеска и официјално го промовираше петтиот, традиционален календар како симбиоза на убавите жени од Македонија и бенефитите на водата. Сензуалноста на водителката Маријана Станојковска и

повеќе

Авон Македонија донира 15.000 долари за кампањата за борба против ракот на дојка

Компанијата Авон Македонија за здружението „Борка – за секој нов ден” донираше 15.000 долари за продолжување на традицијата и одржување на постоечкиот СОС број 0800 55 777 и за отворање на нова мобилна СОС линија 075 22 88 99. Новата СОС линија е достапна седум дена во

повеќе

Google Street View ќе ги снима Скопје, Битола и други градови

Google објави дека од денес почнува со снимање на локациите низ Македонија, со цел подобрување на квалитетот на функцијата Street View во рамките на аликацијата Google Maps. Почнувајчи од 29 септември во Скопје и Битола како и во други градови во земјва ќе бидат снимени тродимензионални фотографии,

повеќе

Ќе се подигнува јавната свест за злоупотребата на социјалните мрежи во скопските средни училишта

Од 15-ти септември во сите скопски средни училишта ќе биде спроведена едукација, со цел подигање на јавната свест за злоупотребата на социјалните мрежи. Градот Скопје и Дирекцијата за заштита на личните податоци потпишаа договор за соработка. „Една од генералните причини што Градот Скопје се вклучува во еден

повеќе

Незаборавна новогодишна ноќ на плоштадот Македонија

Организација на Градот Скопје и поддршка од Т-Мобиле и Македонски Телеком Популарна македонска музика и забава до раните утрински часови И оваа година градот Скопје со поддршка на Македонски Телеком и Т-Мобиле Македонија го организираат традиционалниот дочек на Новата година, на плоштадот Македонија. За највеселата ноќ граѓаните

повеќе

Денови на македонските занаети

Во организација на Занаетчиската комора на република Македонија денеска почнува манифестацијата „Денови на занаетчиството во РМ 2013“ која традиционално се одржува под покровителство на министерството за економија. Манифестацијата годинава е поддржана и од министерството за култура преку проектот „Со традиционални вредности, низ современата иднина“. На манифестацијата ќе

повеќе

Втор ден МАКЕДОНИЈА 2025: Иновативни бизниси во фокусот!

Втор ден од инвестицискиот самит во Охрид. Иновативни бизниси и развојот на лидерските способности и човечките ресурси се главни теми на кои денеска ќе дискутираат учесниците. Вчера претседателот на „Македонија 2025“, Мајк Зафировски, повика на градење силна нација, поттикнување странски инвестиции и размена на искуства со другите

повеќе

Глобален инвестициски самит: Македонија да успее и да постигне повисок економски развој

Македонија е земја со стабилна економија, има политичка атмосфера ориентирана кон НАТО и ЕУ. Земја која веројатно ќе беше членка на НАТО и веројатно ќе беше пред влезот во ЕУ доколку немаше попречување од една земја членка затоа што Македонија ги исполни условите за членство уште во

повеќе

Media Partners Macedonia 2025

Source:  www.mgisummit.org

повеќе
Page 1 of 1212345...10...Last »

Архива

Адреса:

Пресс Клиппинг,
Бул. Партизански одреди
бр. 62, ламела Ц,
Скопје - Македонија

Телефон: + 389 2 3094 025
Факс: + 389 2 3061 697

e-mail: info@pressclipping.com.mk

Следете не: